Na zdrowy senKołdra obciążeniowe/sensoryczne, to kołdry o właściwościach terapeutycznych.

Stosuje się je głównie przy zaburzeniach przy odbieraniu bodźców zewnętrznych.

Jeśli ciało źle przetwarza bodźce docierające .... do naszych zmysłów – wzroku/słuchu/dotyku/węchu czy smaku, powstają różnego rodzaju zaburzenia zwanymi zaburzeniami integracji sensorycznej.

Kołdry obciążeniowe zalecane są przez neurologów Terapeutów Integracji Sensorycznej, Psychologów oraz Fizjoterapeutów.

Dzięki ich zastosowaniu dziecko się relaksuje, wycisza, łatwiej sobie radzi z emocjami, dzięki czemu jest mu łatwiej zasnąć i dłużej spać spokojnie oraz pozostawać w fazie snu głębokiego.

Nasze produkty wykorzystywane są jednak nie tylko w leczeniu nieprawidłowości w zakresie przetwarzania bodźców sensorycznych (terapia SI), ale również w nieprawidłowym funkcjonowaniu różnych obszarów rozwoju. Jak pokazują badania, mają one pozytywny wpływ w leczeniu:

Zaburzeń snu takich jak np. bezsenność
ADD i ADHD
Zespołu
Aspergera
Autyzmu
Skutków permanentnego stresu
Zespołu niespokojnych nóg spowodowanych chemioterapią lub menopauzą
Wewnętrznych oraz fizycznych napięć
Zaburzeń integracji sensorycznej
Demencji
Symptomów choroby Alzheimera lub Parkinsona *
*(dotyczy pacjentów powyżej 65 roku życia)
Badania pokazują, że stosowanie kołdry obciążeniowej zmniejsza stres i niepokój. Kołdry ułatwiają uwalnianie hormonu serotoniny, a jednocześnie obniżają poziom kortyzolu (tzw. hormonu stresu). Poprzez otulenie się kołdrą tworzy się przyjemne poczucie bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Rezultatem jest euforyczne uczucie całkowitego odprężenia ciała i układu nerwowego. Ciało uwalnia hormon szczęścia, serotoninę i hormon snu, melatoninę, dzięki czemu można spokojnie zasnąć lub siedzieć spokojnie i odpoczywać na kanapie lub w pracy. Otulenie kołdrą obciążeniową porównywane jest do przytulania. Nasz mózg odbiera bodźce, które są porównywalne do pełnego miłości uścisku, czujesz się bezpiecznie i komfortowo.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkie produkty wykonane są z antyalergicznych i w stu procentach naturalnych materiałów (najwyższej jakości bawełna, antyalergiczny wkład obciążeniowy). Wszystkie produkty są dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego dziecka, w oparciu o zalecenia terapeuty.

wysokogatunkowa bawełna

precyzyjne wykonanie

oryginalne wzornictwo

polski produkt

nasze kołderki

wysokogatunkowa
bawełna

precyzyjne
wykonanie

oryginalne
wzornictwo

polski
produkt

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o promocjach oraz nowościach w naszej ofercie