O Sleep-Senso

Pomysł na Sleep-senso powstał w 2017 roku, kiedy właścicielka marki, po narodzinach swojego pierwszego dziecka, zamiast spać i nabierać sił na kolejny dzień, całe noce kołysała maleństwo. Pobudki zdarzały się nawet co 15 minut. Wypróbowała wiele wariantów ubranek, koszy, kołysek, zmiany łóżeczek, a nawet zmiany pokoju w którym razem spały. Nie pomogły też szumisie, kołysanki i zmiany temperatury. Rady konsultantek snu niestety nie pasowały do jej wizji wychowania szczęśliwego dziecka, a w miarę upływu czasu (mimo zapewnień babć:)) wcale nie było lepiej. Poszukując kolejny raz rozwiązania trafiła na amerykańską stronę z kołderkami obciążeniowymi. Postanowiła uszyć taką kołderkę sensoryczną dla swojej córeczki w nadziei, że tym razem prześpi chociaż 3 godziny pod rząd.

Gdy po 2 tygodniach stosowania kołderki obciążeniowej zorientowała się, że maluszek spał 5 godzin bez pobudki, wiedziała, że to pomoże nie tylko jej.Po przeczytaniu wyników badań naukowych dotyczących kołder terapeutycznych uświadomiła sobie, że dla dużej grupy ludzi, kołdry obciążeniowe mogą być czymś więcej niż tylko szansą na spokojny sen. Mając na uwadze rodziców dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej, a także chorobami takimi jak ADHD czy autyzm postanowiła dotrzeć do większej liczby odbiorców, bo to właśnie dla Nich to duże wsparcie w prowadzonej terapii.

W Sleep senso stawiamy głównie na bezpieczeństwo

Nie stosujemy niedopuszczalnych granulatów, żwirków o ostrych krawędziach i mikrokulek o wielkości mniejszej niż 1mm. Wybierając tkaniny pamiętamy również o alergikach. Stosujemy wyłącznie najwyższej jakości tkaniny, posiadające certyfikat OEKO-TEX Standard 100.

Nie zapominamy także o stonowanych kolorach i wzorach, które nie powodują dodatkowego pobudzania. Oprócz względów bezpieczeństwa chcemy, aby nasze kołderki terapeutyczne wyróżniały się na rynku pięknymi kolorami i przyjemnymi w dotyku tkaninami. Rozumiemy rodziców, którzy kupując produkt medyczny kierują się również względami estetycznymi :)

Wierzymy, że spokojny sen dziecka, to spokojny sen i dobre samopoczucie rodziców, a skuteczna terapia to ich największa radość i szczęście.
Pierwsze kołderki obciążeniowe powstały pod koniec 2018 roku.

Uszyte były z przypadkowo znalezionych w domu materiałów i znacznie odbiegały jakością od sprzedawanych obecnie, ale w 2019 roku już kilka osób za nie szczerze dziękowało.

wysokogatunkowa bawełna

precyzyjne wykonanie

oryginalne wzornictwo

polski produkt

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o promocjach oraz nowościach w naszej ofercie